Szyby | Dobre Okna

Szyby

Szyba zwykła podwójna i potrójna

 

Szyba zespolona pojedyńcza

 

Szyba zespolona podwójna

Szkło cechujące się dobrą izolacyjnością i przenikalnością (w przypadku szyby jednokomorowej wynosi ona 1,1 W/m2K, natomiast dwukomorowej – 0.6 W/m2K). Zazwyczaj jest wystarczające dla większości zastosowań.

 

Szyba bezpieczna

Określenie „bezpieczeństwo” stosowane jest dla szyb mających zredukować ryzyko w razie uderzenia, rozbicia czy rozpryśnięcia się szkła na kawałki. Szkło bezpieczne może być stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach komercyjnych.

 

Szyba antywłamaniowa

W domach jednorodzinnych stosuje się głównie szyby klas P2 (dwie tafle szkła i 2 warstwy folii) i P4 (dwie tafle szkła i 4 warstwy folii). Najlepiej stosować te szyby wraz z okuciami klasy 2 lub wyższej. Trzeba też zaznaczyć, że koszt okien może wzrosnąć o 30% dopłacający tylko za szyby.

 

Szyba dekoracyjna

Szkło stosowane do dekoracji i zapewnienia prywatności. Daje swobodę w wyrażeniu własnej kreatywności lub indywidualnego stylu.

 

Szyba izolacyjna

Wzrastające wymagania dotyczące efektywności energetycznej, a w szczególności sprostanie przepisom europejskim oznaczają wysoki popyt na energooszczędne rozwiązania. Wskaźnik strat ciepła jest zazwyczaj wyrażany w postaci współczynnika przenikania ciepła U w W/m2K. Im niższy współczynnik przenikania ciepła tym lepsza izolacyjność cieplna.

 

Szyba wyciszająca

Posiada ulepszone właściwości izolacyjności akustycznej i zapewnia ochronę przed hałasem w różnego typu sytuacjach.