Szyby | Dobre Okna

Szyby

Współczesnym szybom oprócz walorów cieplnych stawia się wymagania znaczne wyższe. Przede wszystkim coraz częściej mają one za zadanie chronić nasz dom przed włamaniem.
Takie szyby to szyby bezpieczne P3 lub P4. Dodatkowo szyby mogą mieć podwyższoną ochronę akustyczną, spełniać walory estetyczne lub np. ochraniać nas przed niepożądanym podglądaniem (szyby mleczne w łazienkach).
Ceny szyb zależą też od tego czy mają być one podwójne lub potrójne zespolone.

Szyby

W zwykłych oknach najczęściej stosuje się szyby dwu lub trzy komorowe. Szyby te są grubości 4 mm, ale mogą być też 6 mm lub 8 mm. Oczywiście przy zwiększonej grubości, zwiększa się też masa skrzydła i dlatego koszt okna oprócz zwiększenia ceny przez szybę może też być droższe z powodu dopłaty za okucia które będzie w stanie to udźwignąć.

Szyba antywłamaniowa

Szyby antywłamaniowe P1, P2, P3 i P4 są one zbudowane z dwóch warstw o grubości 4 mm i kilku warstw foli PVB. W zależności którą szybę Państwo wybierzecie zwiększa się ilość warstw foli PVB co skutkuje tym, że czas jaki potrzebuje złodziej by dostać się do domu znacznie się zwiększa. Do domów stosuje się szyby P2.

Szyba dekoracyjna

Inaczej szyba ornamentowa. Na tej szybie jedna ze stron nie jest gładka tylko ma odciśnięty powtarzalny wzór (ornament). Najczęściej jest bezbarwna, ale dostępne są również szyby w kilku kolorach. Szyby ta zmniejsza przejrzystość okna, ale nie blokuje światła które przechodzi przez szybę. Szybę tę można wykorzystać np. w łazience

Szyba dźwiękochłonna

Jest to zwykła szyba która jest znacznie pogrubiona i przez to znacznie cięższa. W zależności od ceny szyby te mogą być hartowane, zwykłe lub laminowane (pomiędzy szyby umieszcza się folię PVB – poliwinylowo-butarylow butarylową).

Szyba ciepłochronna

Szyba inaczej znana thermofloat. Szyba ta ma cienką powłokę z tlenków metali szlachetnych znajdującą się zazwyczaj w środku szyby zespolonej. Powłoka odbija do wnętrza pomieszczeń ciepło z grzejników, żarówek i wydzielane przez ludzi, zwierzęta oraz przedmioty.